Życie Sanktuarium

W naszym parafii oddajemy cześć Pani Fatimskiej. Każdego 13-go dnia miesiąca odbywa się nabożeństwo Maryjne. Do sanktuarium przyjeżdżają wtedy księża i wierni z okolicznych parafii, aby dziękować za okazane łaski. Odbywa się Msza Święta z różańcem. Jeżeli pogoda dopisuje, to odprawiana jest procesja różańcowa wokół kościoła. Po nabożeństwie istnieje możliwość ucałowania relikwii św. Jana Pawła II.

13 maja i 13 października odbywa się parafialny odpust, w tych dniach można zyskać odpust zupełny. W 2017r. w setną rocznicę objawień fatimskich uroczystą Mszę Świętą odprawił i kazanie wygłosił biskup tarnowski Andrzej Jeż.
Pierwsze soboty miesiąca w naszej parafii to dni wypraszania łask u Maryi za pośrednictwem Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Poprzez odprawienie pięciu pierwszych sobót miesiąca można uzyskać potrzebne do zbawienia łaski.
Nadwiślańskie Dożynki Religijne w naszej parafii odbywają się co rok w przedostatnią niedzielę sierpnia. Jest to czas podziękowań Maryi za zebrane zbiory i udane żniwa. O godzinie 14:00 odbywa się uroczysta Msza Święta z wieńcami żniwnymi. Po niej rozpoczyna się festyn parafialny, składający się m.in. z występów uczniów i przedszkolaków z naszej szkoły. Na miejscu można spróbować lokalnych przysmaków przygotowanych przez naszych parafian.

Tekst opracowali: Magdalena Chrabąszcz, Adam Szlązak i Anna Szlązak.