poniedziałek, 24 wrzesień 2018 08:13

Cele Sanktuarium

(1 głos)

Dnia 13-go maja 1993 roku w 10-tą rocznicę intronizacji Figury Matki Bożej Fatimskiej w Borkach Ks. Bp Ordynariusz Józef Życiński na podstawie kan. 1230 KPK oraz Statutu 303 IV Synodu Diecezji Tarnowskiej podniósł kościół Matki Bożej Fatimskiej w Borkach do godności SANKTUARIUM i jednocześnie mianował ówczesnego proboszcza Ks. Stefana Michalskiego jego kustoszem.

Zadania, jakie zlecił Ks. Biskup wiernym tu gromadzącym się to:
- wypraszanie za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej łask potrzebnych Ojcu Św. i Kościołowi
- upraszanie błogosławieństwa Bożego dla całej Diecezji Tarnowskiej
- dziękczynienia rolników za zebrane plony
- modlitwy o nowe, dobre i liczne powołania kapłańskie

[Fronton Sanktuarium] i zakonne- podejmowanie modlitwy i pokuty dla upraszania łask Bożych.Na miarę swoich możliwości Sanktuarium podejmuje te zobowiązania, a świadectwem na to jest żywy kult Pani Fatimskiej.

Czytany 482 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 24 wrzesień 2018 08:17
Więcej w tej kategorii: « Historia