22 Niedziela Zwykła

22 Niedziela Zwykła   2 IX 2018r.

1.  Przeżywamy pierwszą niedzielę września. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na cele diecezjalne.

2.  W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

       Poniedziałek: O godz. 9,00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego.

       Czwartek:  Pierwszy miesiąca. Od godz. 17,00 spowiedź dla dzieci przed pierwszym piątkiem.

       Piątek:  Pierwszy miesiąca. Od godz. 17,00 spowiedź pierwszo piątkowa dorosłych. Od godz. 8,00 odwiedzał będzie chorych z posługą sakramentalną ks. Proboszcz, a ks. Piotr od godz. 14,30.  Na nabożeństwo wieczorne zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl III gimnazjum oraz kl VIII.

       Sobota:  Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny głównej patronki diecezji. Msze św. o godz. 7,00. 10,00 i 18,00. W tym dniu święcimy ziarno siewne.

      Niedziela: Druga września.

3.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę rodzinom: Trela, Kołodziej, Czub, Kołodziej, Chrabąszcz, a na ten tydzień o sprzątanie prosimy rodziny: Mamuszka, Urban, Wójtowicz Dryła, Gretkowski.  Nowożeńcom: Piotrowi Kanadys i Magdalenie Sznajder dziękujemy za kwiatowy wystrój kościoła.

4.  Składamy podziękowanie panu Leszkowi Makuchowi za jego pracę przy instalacji elektrycznej przed i po festynie.

5. Od wtorku Msze św. poranne będą już o godz. 6,30. Msze popołudniowe we wrześniu o godz. 18,00.

6.  W tym tygodniu odbędą się spotkania grup parafialnych w następującym porządku:

- DSM w środę o godz. 16,00 w dolnym kościele

- ministranci w środę o godz. 17,00 w salce na plebani

- lektorzy w czwartek o godz. 17,00 w salce na plebani

- młodzież w piątek o godz. 19,00 w salce na plebani

Serdecznie zapraszamy wszystkich należących i tych, którzy chcieli by dołączyć do tych grup.

W ja bliższą sobotę organizowany jest wyjazd LSO i DSM na odpust do Odporyszowa. Szczegóły na spotkaniach grup.

Prosimy  zabranie blaszek i desek na ciasto oraz wytłaczanek. (przy drzwiach plebani)

 

21 Niedziela Zwykła

21 Niedziela Zwykła   26 VIII 2018r.

1.  Przeżywamy Uroczystość NMP Częstochowskiej i ostatnią niedzielę  sierpnia oraz ostatnią wakacji. Dziękujemy dzisiaj Ks. Jakubowi Maturze za 3 lata jego pracy duszpasterskiej w naszej parafii i witamy Ks. Piotra Myjaka, który został delegowany przez Księdza Biskupa w miejsce Ks. Jakuba.

2.  W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

       Poniedziałek:  Wsp. św. Moniki.

       Wtorek:  Wsp. św. Augustyna bpa i dok. Kośc..

       Środa:  Wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

       Sobota:  Pierwsza miesiąca. Msze św. o godz. 7,00 i 18,00 z Nowenną Fatimską. Jest to także rocznica wybuchu  II wojny światowej.

      Niedziela:  Pierwsza września. Jak co roku o godz. 5,00 wyruszy pielgrzymka rolników na Jasnogórskie Dożynki. Zapisy u ks. Proboszcza lub  w zakrystii.

3.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom: Stachura,  Kubat i Witaszek, a na ten tydzień o sprzątanie prosimy rodziny: Trela, Kołodziej, Czub, Kołodziej, Chrabąszcz.

4.  Składamy podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Nadwiślańskich Dożynek Religijnych w Borkach i Parafialnego Festynu. Szczególne podziękowanie pod adresem moich niezawodnych parafian. Dziękuję za dary w naturze drób, mięso, jajka, owoce, kapustę, za placki, których było około 100. Z ofiarowanych produktów przygotowano 5 garów bigosu i dwa gary flaczków. Dziękujemy Paniom z kuchni za ich ofiarną pracę… ich wyroby rozeszły się w błyskawicznym tempie. Dziękujemy paniom ze sklepiku, obsługującym grilla i przy malowaniu dzieci.  Dziękujemy na ręce pana burmistrza Andrzeja Gorzkowicza za wypożyczenie sceny i podłogi, przywiezienie, rozłożenie, złożenie, dziękujemy wszystkim pracującym przy tym oraz pracującym przy porządkowaniu terenu. Dziękujemy za pomoc zarządowi i pracownikom     KOM-ŁARu. Pani Małgorzacie Chrabąszcz dziękujemy za darmowe wypożyczenie terenu pod atrakcje dla dzieci. Dziękujemy lektorowi Jakubowi Balickiemu za jego pracę przed i po festynie, tym bardziej, że jako jedyny opowiedział na zaproszenie do pomocy… Dziękujemy naszemu Panu Kościelnemu – Piotrowi Kwaśniewskiemu za jego wielkie zaangażowanie i jakże cenną pracę. Dziękuję pani Danucie Knap naszej kucharce, która też włożyła wiele trudu podczas przygotowań i sprzątania po imprezie. Dziękuję Księdzu Jakubowi. Dziękuję Sołtysom wsi na czele z panem Piotrem Kicą. Dziękuję strażakom za zabezpieczenie porządku. Dziękuję zespołom Rubin i Twister, Januszowi Wargowskiemu, dzieciom przedszkolnym, szkolnym i młodzieży wraz opiekunami, a także Wiktorii. Dziękujemy panu Stanisławowi Wiśniewskiemu, panu Czesławowi Krupie. Panu Pawłowi Łabuzowi za nagłośnienie. Dziękuję wszystkim sponsorom i dobroczyńcom. Z ofiar zebranych pragniemy pokryć wymianę okien w kościele oraz podjąć prace na cmentarzu przy tak potrzebnym chodniku. Bierzmowanym dziękujemy za ufundowane ampułki i bieliznę kielichową.

 

20 Niedziela Zwykła

20 Niedziela Zwykła   19 VIII 2018r.

1.  Przeżywamy trzecią niedzielę  sierpnia. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary  przeznaczone na cel parafialne. Dzisiaj o godz. 14,00 Msza Św. Dziękczynna za plony - Nadwiślańskie Dożynki Religijne w Borkach.  Przewodniczył będzie i kazanie wygłosi Ks. Zdzisław Płuska - sercanin. Zapraszamy do licznego udziału w tej uroczystości, w prezentacji wieńców żniwnych, a następnie od godz. 16,00 w Festynie Parafialnym, w czasie którego atrakcyjne występy Kapeli Ludowej działającej przy GOK-u w Szczucinie, występ naszych przedszkolaków, dzieci i młodzieży z Zespołu Szkól w Borkach i nie tylko, zespołów Rubin i Twsiter.  Od 19,30 do godz. 21,30. zabawa taneczna. Przygrywać będzie pan  Janusz Wargowski.  Starostami Dożynek w tym roku są pani Teresa i Robert Gadziała z Borek. Zapraszamy do radosnego odpoczynku i zabawy.

2.  W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

       Poniedziałek: Wsp. św. Bernarda opata i dok. Kośc .

       Wtorek:  Wsp. św. Piusa X pap.

       Środa:  Wsp. NMP Królowej.

       Piątek:  Święto św. Bartłomieja Apostoła.

      Niedziela:Uroczystość NMP Częstochowskiej.

3.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę rodzinom: Fronc, Fecko, Sztyler, Urbanik, Furmanek, Wróbel, a na ten tydzień o sprzątanie prosimy rodziny: Stachura, Jarosz, Łuszcz, Kubat i Witaszek. Pani Monice Ząbek dziękujemy za darmowy wystrój kościoła na uroczystość dożynkową.

 

 

19 Niedziela Zwykła

19 Niedziela Zwykła   12 VIII 2018r.

1.  Przeżywamy drugą niedzielę  sierpnia. Po Mszy św. porannej zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Dziś o godz. 16,00 spotkanie organizacyjne tych którzy zechcą zaangażować się w przygotowanie festynu.

2.  W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

       Poniedziałek:  Dzień Fatimski. Nabożeństwa o godz. 10,00 i 18,00 z udziałem członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i procesją różańcową.

       Wtorek:  Wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego kapł. i męcz.

       Środa:  Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym, a więc o godz. 8,00,  11,00 i 15,00. Po Mszy św. o godz. 11,00 błogosławieństwo wieńców żniwnych, ziół i kwiatów.

       Piątek:  Wsp. Jacka prezb.

      Niedziela:  Trzecia miesiąca. Składka przeznaczona na cele parafialne. U nas o godz. 14,00 Msza Św. Dziękczynna za plony - Nadwiślańskie Dożynki Religijne w Borkach.  Przewodniczył będzie i kazanie wygłosi Ks. Zdzisław Płuska - sercanin. Zapraszamy do licznego udziału w tej uroczystości, w prezentacji wieńców żniwnych, a następnie od godz. 16,00 w Festynie Parafialnym, w czasie którego atrakcyjne występy Kapeli Ludowej działającej przy GOK-u w Szczucinie, występ naszych przedszkolaków, dzieci i młodzieży z Zespołu Szkól w Borkach i nie tylko, zespołów Rubin i Twsiter.  Od 19,00 do godz. 21,00. zabawa taneczna. Przygrywać będzie pan  Janusz Wargowski.  Starostami Dożynek w tym roku są pani Teresa i Robert Gadziała z Borek. Zapraszamy do radosnego odpoczynku i zabawy. Do pań z naszej parafii zwracamy się jak co roku z prośbą o pomoc: placki, drób, kapustę kiszoną i w główkach warzywa, owoce, jaja, ogórki kiszone. Jeśli ktoś dysponuje wolnym czasem prosimy o pomoc w piątek i sobotę.

3.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę rodzinom: Pająk, Czub, Bednarska, a na ten tydzień o sprzątanie prosimy rodziny: Fronc, Fecko, Sztyler, Urbanik, Gierczyńska, Wróbel. Nowożeńcom Annie Korczak i Damianowi Margosiak dziękujemy za kwiatowy wystrój kościoła.

 

 

17 Niedziela Zwykła

17 Niedziela Zwykła 29- 04. 08 2018 r

  1. Przeżywamy 17 niedzielą zwykłą w ciągu roku. Msze święte o godz 11 i 15. Po każdej Mszy poświęcenie pojazdów z racji zakończenia tygodnia św. Krzysztofa. Przy wejściu do kościoła ministranci zbierają ofiary do puszek jako pomoc w zakupie pojazdów dla misjonarzy
  2. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

wtorek: św. Ignacego z Loyoli- kapłana

środa: św. Alfonsa Marii Liguoriego,- bp i dok. Kościoła

sobota: św. Jana Marię Vianneya- kapłana

3.  W środę spowiedź dzieci pierwszokomunijnych od godz. 17:00. Bardzo proszę o punktualność.

4. W czwartek spowiedź dzieci od godz. 17:00, natomiast w piątek spowiedź dorosłych od godz. 17:00 a o 17:45 koronka do Bożego Miłosierdzia

4a. W I piątek będę odwiedzał chorych od godz. 8:30. Najpierw odwiedzę swoich chorych a potem chorych do których jeździ ks. proboszcz w kolejności Maniów, Wola Sczucińska. 

5. Rozpoczynamy sierpień- miesiąc dobrowolnej abstynencji.

6. Dziękujemy za sprzątanie rodzinom Topór, Topór, Chrabąszcz, Oleksy a na ten tydzień o sprzątanie prosimy rodz. Korczak, Marecik, Stolarski, Bator

7. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Władysław Bober. Msza św. pogrzebowa będzie w poniedziałek o godz. 11:00, o 10:30 różaniec za zmarłego. Polecajmy go Bożemy Miłosierdziu…

Ks. Proboszcz, Kustosz Sanktuarium:

mgr Józef Jeziorek: 14 643-12-60
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ks. Wikariusz:

mgr Wojciech Cabak: 14 643-13-98

Parafia Rzymsko-Katolicka

Matki Bożej Fatimskiej-Różańcowej,
33-230 Szczucin, Borki 173