12. Synaj - Dębica 2018

Udział naszej młodzieży w kolejnym już "Synaju" który tym razem odbył się w Dębicy....

"Dnia 15.09.18r. młodzież z naszej parafii brała udział w #12 Synaju w Dębicy. Spotkanie rozpoczęło się od integracji oraz konferencji kard. Luisa Tagle, który mówił o miłości, powołaniach i swoim życiu. Następnie usłyszeliśmy świadectwo pana Krzysztofa-szczęśliwego męża i ojca. Później adorowaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Na koniec spotkania odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża."

Tekst: Anna Szlęzak

Dzień Fatimski

"Dnia 13 września 2018r. jak co miesiąc zebraliśmy się w naszym sanktuarium w Borkach , aby oddać cześć naszej Pani Fatimskiej. Przewodniczył tej Mszy Świętej ks. Andrzej proboszcz z Radgoszczy a kazanie wygłosił ks. Piotr - wikariusz naszej parafii. Jest to nasza parafialna tradycja od lat dla upamiętnienia zamachu na placu Św.Piotra. Trzynastego dnia każdego miesiąca przychodzimy, aby podziękować naszej Pani Fatimskiej za otrzymane łaski i prosić o dalsze błogosławieństwo i opiekę."
Tekst: Magda Chrabąszcz.

Odporyszowska Zwycięska Pani ……..

Dnia 8 września w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, grupa ministrantów, lektorów i dziewcząt należących do DSM-u  z naszej parafii wyruszyła do Odporyszowa by oddać hołd Matce Bożej Zwycięskiej. W Odporyszowskim sanktuarium trwa właśnie tygodniowy odpust, który przyciąga wielu pielgrzymów z całej naszej diecezji. Wierni przybywają by dziękować Maryi za wszelkie łaski jakie przez jej ręce otrzymali i prosić Tę najczulszą z Matek o dalsze błogosławieństwo i opiekę.

Również nasza pielgrzymka wiozła w swoich sercach do stóp Maryi, która zawsze zwycięża, wiele osobistych i parafialnych intencji.  Nasza pielgrzymka rozpoczęła się od krótkiego zapoznania się z historią sanktuarium w którą wprowadził nas ksiądz  proboszcz . Opowiedział nam nie tylko o sanktuarium, ale także o  wielu ciekawych  postaciach związanych z Odporyszowem. Jedną z nich jest osoba Jana Wnęka,  konstruktora pierwszego na świecie sterowalnego, załogowego statku powietrznego cięższego od powietrza, na którym odbył co najmniej kilka lotów w latach 1865-1869.

Centralnym punktem naszego pobytu w Odporyszowie była uroczysta odpustowa Msza Święta, w której kaznodzieja przypomniał nam o tym, jak ważne w życiu człowieka jest to, aby być prawdziwie wolnym. Tej wolności uczy nas Maryja, która była i jest pełna łaski. Napełnieni pokojem po Eucharystii udaliśmy się na krótkie zakupy „odpustowe” by po chwili udać się w drogę powrotna.

Dożynki Jasnogórskie

"W niedziele 2 września odbyła się pielgrzymka naszych parafian na Dożynki Jasnogórskie organizowane w Częstochowie. Po przyjeździe na miejsce udaliśmy się na Wały gdzie została odprawiona Droga Krzyżowa pod przewodnictwem naszego ks. proboszcza Józefa Jeziorka.

Po modlitwie każdy miał czas wolny. O godzinie 11:00 odbyła się uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem arcybiskupa metropolity krakowskiego Marka Jędraszewskiego. Gościem honorowym był prezydent Andrzej Duda wraz z ministrami. Po Mszy Św. udaliśmy się wraz z pielgrzymami do domu."

(tekst: Magda Chrabąszcz.)

Kapłan z sercem………

W niedziele 26 sierpnia odbyło się uroczyste pożegnanie i podziękowanie księdzu Jakubowi Maturze, który przez ostatnie trzy lata swa pracą służył sanktuarium, parafii i parafianom Matki Bożej Fatimskiej- Różańcowej w Borkach.

Uroczysta Msza Św. odbyła się o godz. 8.00 i zgromadziła wielu parafian. Wyrazy  wdzięczności płynęły od wszystkich grup znajdujących się w  naszej wspólnocie parafialnej. Zarówno najmłodsi jak i najstarsi zwracali uwagę na  dobro, którego doświadczyli od księdza katechety.Ksiądz Jakub mimo że jest jeszcze  młodym kapłanem wielu już pojednał z Bogiem w sakramencie pokuty,i celebrował wiele Eucharystii w naszym sanktuarium na chwałę Boga część Maryi i pożytek nas wszystkich.

Księdza Jakuba zapewniamy o modlitwie i życzymy opieki Matki Bożej Fatimskiej- Różańcowej w dalszej pracy kapłańskiej którą będzie realizował w parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej.