• Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Palmowa – 24 III  2024r.

1. Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dzisiaj msze św. o godz. 8,00 i o 11,00 z poświęceniem palm i procesją z palmami, o 14,45 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 15,00  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a następnie Msza św.

2.  Wlk Poniedziałek: O godz. 7,00 Msza św. Ze względu na spowiedź Nie ma Mszy św. wieczornej.  O godz. 8,00 rozpoczynają się trzydniowe Szkolne Rekolekcje Wielkopostne, które prowadził będzie ks. Piotr Fryzowicz, wikariusz ze Szczucina. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego z racji  Wielkiego Tygodnia przeniesiona jest na 8 kwietnia.

Wlk Wtorek:  Msze  św. godz. 7,00 i o 8,00 rekolekcyjna. Nie Mszy św. popołudniowej.

Wlk Środa:  Msza św. o godz. 7,00, o 8,00 rekolekcyjna . Nie będzie popołudniowego nabożeństwa. Od godz. 1030 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną po ich wcześniejszym zgłoszeniu.

Wlk Czwartek: Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18,00 rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja  indywidualna dopóki będą wierni.

Wlk Piątek: Kościół nie sprawuje w tym dniu Eucharystii. Przez cały dzień adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. O godz. 17,30 Droga Krzyżowa

w kościele górnym. O  godz. 18,00 Nabożeństwo Wielkiego Piątku, na które

składają się:

– Liturgia Słowa Bożego

– Adoracja Krzyża Pana Jezusa

– Komunia Święta, po której nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja do godz. 24,00 w kolejności:

–  po nabożeństwie: adoracja wspólna

– 20,00: Załuże

– 21,00: Wola Szczucińska

– 22,00: Maniów

– 23,00: Borki

Strażaków prosimy tradycyjnie o czuwanie przy Grobie i udział w Procesji Rezurekcyjnej.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły ( 3 posiłki dziennie, w tym jeden do  syta – pod grzechem od 18 do 60 roku życia) oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku do końca życia). Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc chrześcijańskich w Ziemi Świętej.

Wlk Sobota: Dzień adoracji Pana Jezusa przy Grobie. Adorujemy Zbawiciela indywidualnie przed i po święceniu pokarmów, które będzie w kościele o  godz. 8,00, 9,00,10,00, 11,00 i 12,00. Zgodnie instrukcją synodu nie będzie poświęcenia pokarmów w Załużu i Maniowie. Od godz. 14,00 do 18,00 przerwa w adoracji na sprzątanie kościoła. O godz. 19,00 Wigilia Paschalna (przynosimy świece chrzcielne).

Wielkanoc:  O godz. 6,00 Rezurekcja. Jeśli pogoda pozwoli procesja rezurekcyjna odbędzie się wokół kościoła (przygotujmy baldachim i figurę. M.B. Fatimskiej), jeśli nie procesja tylko w kościele (bez baldachimu).

Po procesji Msza św., a potem jeszcze Msze św. o godz.: 11,00 i 15,00.

Poniedziałek Wielkanocny:  Msze św.:  8,00 i 11,00 i 15,00. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II i KUL.

3.  Jeśli ktoś z chorych chciałby jeszcze skorzystać z posługi kapłana przed Wielkanocą, to będzie to możliwe w środę od godz. 10,30, po wcześniejszym zgłoszeniu.  Prosimy o zgłaszanie tych, którzy chcieliby skorzystać z posługi nadzwyczajnego szafarza Eucharystii i przyjąć Świętą Komunię św. w Święta.

4.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę rodzinom: Frankowski, Pietras, Liszka, Stochliński, Stochliński, Gągała,  a o sprzątanie w tym tygodniu  prosimy rodziny:  Puła, Klara, Mietelski, Sówka, Gaj, Pisarczyk, Twaróg, Łabuz. Sprzątanie  w poniedziałek o godz. 17.00 i w  sobotę od 14,00.

5.  Ministranci i lektorzy maja swoje spotkania: w Wielki Czwartek o godz. 17,00, w Wielki Piątek o 16,45 i w Wielką Sobotę o 18,00.