• Ogłoszenia Parafialne

4 Niedziela Zwykła    29 I 2023r.

1. Przeżywamy czwartą niedzielę w ciągu roku, Światowy dzień Chorych na Trąd. Msze św. o godz. 8,00, 11,00 i o 15,00.  O 14,45 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

2. W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

Wtorek: Wsp. św. Jana Bosko prezb.

Czwartek:  Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. z poświęceniem gromnic o godz. 7,00, 10,00 i 17,00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony klauzurowe w naszej diecezji. Jest to pierwszy czwartek miesiąca i od 16,00 spowiedź dla dzieci przed pierwszym piątkiem.

Piątek: Pierwszy miesiąca. Msze św. o godz. 7,00 i 17,00. Od 16,00 spowiedź dla dorosłych. Od godz. 8,30 Ks. Wojciech będzie odwiedzał chorych z posługą sakramentalną po wcześniejszym ich zgłoszeniu.

Sobota:  Pierwsza miesiąca. Na Nowennę Fatimską o godz. 16,30 zapraszamy wszystkich czcicieli Fatimskiej Pani oraz Rycerstwo. Nie będzie Mszy św. porannej.

Niedziela:  Pierwsza miesiąca lutego.   Msze św. o  8,00, 11,00 i 15,00, poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia.

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę rodzinom: Kilian, Maziarz, Job, Jarosz, a o sprzątanie w tym tygodniu prosimy rodziny: Ziobroń, Chrabąszcz, Czapla, Maziarz, Krupa, Strycharz, Sypek i Lebida.

5.  Codziennie oprócz poniedziałku i wtorku o 16,30 będzie wystawienie Pana Jezusa Eucharystycznego i Różaniec, a  o 17,00 Msza  św. Msze św. poranne w ferie o godz. 7,00.

4. Ks. Daniel Kułakowski z Bałty na Ukrainie dziękuje w imieniu całej parafialnej wspólnoty za ofiary pieniężne (1.400zł), które zbieraliśmy do puszek w drugą niedzielę stycznia jako naszą nasza pomoc oraz za dar modlitwy w intencji jego wspólnoty i całej Ukrainy. Pragnę równocześnie poinformować, że Kolędnicy Misyjni zebrali na cele misyjne 4.770zł. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać, dziękuję też ks. Wojciechowi i wszystkim woluntariuszom.

5. Caritas Diecezji Tarnowskiej jak co roku prosi o przekazywanie 1,5% od podatku na cele charytatywne.